Конспект уроку мистецтва для 11 класу з теми “Тема: Художня спадщина України Архітектура Храми Київської Русі. Замки й фортеці у Луцьку, Хотині, Олеську, Мукачеві “

«Український храм — модель Всесвіту». Схарактеризуйте особливості старовинних храмів і замків України. Яке враження вони на вас справили? Поділіться з друзями, батьками. Апсида (від https://poltava365.com/podorozh-u-chasi-%E2%80%94-nove-doslidzhennya-vchenix-rozshiryue-m.html грец. — склепіння) — виступ будівлі, здебільшого півкруглий у плані, перекритий півкуполом. Аркада — ряд однакових за формою і розміром арок, що спираються на стовпи або колони.

культура, що існувала на території сучасної україни задовго до появи єгипетських пірамід?

Різдво— під час Різдвяних свят в Україні, співають колядки, діти виконують різдвяні пісні йдучи від хати до хати і бажають господарям цих будинків миру і процвітання. При цьому посівають пшеницею або ячменем, котрі, як вважається, принесуть добробут і щастя в дім. За це господарі дякують дітям, дарують їм цукерки і монети, які приносять удачу протягом всього року. На сьогодні у ХХІ ст. Гончарство, як і інші кустарні промисли, дещо відійшло в минуле.

ХХ століття[ред. | ред. код]

Там була виявлена лопатка мамонта на поверхні якої чітко простежуються насічки, гравіровані і нанесені чорною фарбою лінії. У верхній її частині передано зображення тварини. Черниш наголошує, що ці орнаменти започаткували образотворче мистецтво України.

Пошук

Жили давні слов’яни переважно у напівземлянках. Стіни будували з дерева й обмазували глиною або переплітали хмизом вертикальні стовпи чи робили зруби. Спочатку хати опалювалися відкритим вогнищем, а у першій половині I тис. З’явилися глинобитні печі. Згадка про скіфів зустрічається у «Історії» Геродота, який розповідає, що біля Меотіди (Азовське море) жили царські скіфи, а на північ від Борисфена (Дніпро) і на схід – скіфи-кочівники.

Це доба раннього, або нижнього палеоліту. У цей час люди вже широко застосовували вогонь. Колядники у Львові, початок 2010-хПовсякденне життя українського народу, а також святкування зазвичай супроводжуються цікавими звичаями, які пройшли крізь століття.