В лісгоспі на Хмельниччині створили власний бренд та вирощують екопродукцію : 25:05:2020

Однак потім, коли я став спілкуватися з колегами-виробниками, то чув цифри 2 т/га, 4 т/га і вкрай рідко більше. Лише минулої зими мені вперше на органічній ягідній конференції зустрівся фермер, який реально отримав урожайність малини на рівні 8 т/га. У моєму бізнес-плані була закладена врожайність 6,5 т/га. У 2018 році ми зібрали 2 т/га малини з молодих насаджень, які ще не ввійшли у повне плодоношення.

ягідний бізнес на тернопільщині: малина та полуниця на експорт

Тому їх заморозка є вирішенням проблеми доступу до віддаленого споживача і продажів в міжсезоння. З цієї причини експорт ягід в замороженому стані зростає вражаючими темпами. Першочергове завдання навчиться працювати, в тому числі, на експорт. Виростили обсяг ягід, продали спочатку місцевому трейдеру, потім польському, переробнику, ну а на четвертий рік – спробуєте самостійно вийти на кінцевих клієнтів в Західній Європі. І в Прибалтиці, і в Польщі бізнес побудований на трейдингу, вони хочуть купити напівфабрикат, у себе доопрацювати – додати сертифікати і продати в Європу зі своєю додатковою вартістю.

Названо п’ятірку регіонів України за обсягом вирощування полуниці (Агроновини)

Будемо працювати над доданою вартістю, можливо, запустимо переробку. Тому розширення поставок українських ягід на міжнародний ринок додасть велику стійкість даного виду агробізнесу і принесе додатковий прибуток його учасникам. Сьогодні є непогані передумови для успішного розвитку експорту ягід з України. Перш за все, це зростання світового попиту на них. Ягоди і продукцію з їх додаванням все більше споживачів прагнуть вживати цілий рік.

ГРОШІ ПІД НОГАМИ — ТРЕБА БРАТИ

Все обладнання для кооперативу придбали за кошти Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” та мінімального власного фінансування. Учасників навчальної поїздки цікавило, звідки взяли кошти на відкриття справи, з чого починали, чи продумана система збуту малини і т.д. Багато відповідей отримали від співзасновника СОК «Файна поляна» (Зборівська ОТГ) Василя Веги. Перший день навчальної поїздки розпочався з візиту до цеху шокової заморозки ягід у с. Кожен бізнес-проект ще на першому етапі реалізації орієнтується на певний ринок товарів чи послуг. Це ще один хороший спосіб просування свого проекту.

Крім того, майже у кожному дворі вирощують полуницю, а останніми роками ще й малину. Свіжі та актуальні новини Хмельницького, все про події у Хмельницькому, інтерв’ю з цікавими та видатними особистостями нашого міста. Будь-яка публiкацiя, передрук чи наступне поширення матеріалів сайту у друкованих або електронних засобах масової інформації можлива винятково у разі письмового дозволу правовласника. Виробник “ЯРМ ЛІС” – велике лісове господарство, яке простягнулося на території 4 районів та охоплює 7 лісництв. Тут не лише дбають про вирощування лісу, а й займаються побічним виробництвом. На території Зіньківського та Вишнівчицького лісництв садять полуницю, смородину, малину, ожину. Крім цього мають власну пасіку та вирощують свиней.

Найбільшим попит мають меблі, одяг, зернові культури, жири та олії. Нещодавно на європейських ринках з’явилися ягоди та чаї з Хмельниччини. У цей же час закладка ягідної плантації малини сертифікованим посадковим матеріалом, з урахуванням витрат на крапельне зрошення і інші елементи технологій, становили близько 300−350 тис. https://pivot19.org/2021/05/25/page/ Відповідно, при виході на врожайність в 10 тонн з гектара, що для інтенсивного проекту цілком реально, інвестиція окупалася за рік. Окупність інвестицій – близько 4 років, все залежить від експуатаціі. Звичайно, ми пропонуємо послуги з заморожування ягід і для інших фермерів – робили це і в минулому сезоні, і в цьому.