Занепад чи тимчасова криза: що відбувається в українській ІТ BBC News Україна

Знову об’єднають міністерства, які вже об’єднували на початку каденції Володимира Зеленського, але у 2020 році знову розділили. План трансформації пропонує кардинально зменшити кількість органів влади та чиновників, які там працюють. Зміни пропонують проводити на найвищому рівні, починаючи з Кабінету міністрів. Кількість міністерств хочуть зменшити з 20 до 12 шляхом об’єднання та ліквідації. Цього разу уряд налаштований провести реальну реформу, яка включатиме не лише скорочення кількості чиновників, а й зміни підходів до роботи державного апарату та визначення розмірів оплати праці.

Наші підприємства почали співпрацю з іноземними компаніями і зрозуміли, що нам не вистачає фахівців у кількох напрямках», – навів приклад ситуації на ринку праці Руслан Іллічов. Зважаючи на непередбачуваність подальшого розвитку подій у разі зміни влади у США, Альянс зміг подолати важливу червону лінію щодо захисту України. Але найголовніший наслідок – те, що тиск Трампа та історичних обставин змусив збільшити оборонні бюджети також держав-лідерів Європи, Франції та Німеччини.

Разом з тим, Мінекономіки фіксує зміну пріоритетів споживання, зокрема, падіння споживання домашніх господарств, що є характерним для економіки воєнного часу. За звітний період питома вага кінцевих споживчих витрат домогосподарств у ВВП зменшилась майже на 2 в.п. Це також є наслідком виїзду українців за кордон, що крім іншого позначилось і на зсуві розподілу імпорту товарів та послуг в бік збільшення останніх в загальному обсязі імпорту. Останні економічні новини повідомляють про іноземну допомогу та інвестиції на відбудову України, угоди про спільне виробництво озброєння для ЗСУ, державні виплати для ВПО. У новинах ми також висвітлюємо інформацію про зміни в оподаткуванні фізичних та юридичних осіб під час війни.

Останні новини про зміни у структурі економіки

Про це зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час заходу, присвяченому огляду української економіки у 2023 році, за організації Центру економічної стратегії 11 січня. Слідкуйте на стрічці економічних новин в Україні за міжнародними та європейськими https://www.0512.com.ua/list/432818 новинами економіки, екстреними повідомленнями з фінансових ринків. Дізнавайтеся прогнози МВФ щодо економічного зростання України, про запровадження економічних санкцій проти рф. Раніше повідомлялося, що NV зібрав найзворушливіші привітання українських військових із Днем усіх закоханих.

Японія надасть Україні понад 12 мільярдів доларів допомоги, – Шмигаль

А от до протистояння з турками Трамп готовий, і займався цим ще за свого минулого президентства. Він намагався згладити жорсткість трампівських заяв, але жодного разу не поставив їх під сумнів. Дональд Трамп може повернутися у Білий дім, і опитування прогнозують його перемогу. І разом з ним до НАТО повертається епоха шантажу та тиску. І попри всю епатажність Трампа, треба визнати, що його вимоги були не позбавлені сенсу.

ФРУ виступає за продовження безмитної та безквотної торгівлі з ЄС

Але, зазначають в ЕРАМ, загалом в Україні “спостерігається тенденція до зменшення компенсацій в більшості спеціалізацій та мов програмування”. Товарна структура зовнішньої торгівлі товарами у І півріччі 2022 р. В Альянсі пам’ятають про попереднє президентство Трампа і розуміють, що він не блефує. Тут витрати США – більш ніж удесятеро вищі за витрати будь-якого іншого союзника. У 2015 році бюджет Пентагону в2,5 раза перевищував суму оборонних бюджетів усіх інших членів НАТО.

Але зовсім інша картина складається, якщо оцінити не витрати на НАТО як організацію, а прямі оборонні бюджети, тобто витрати держав-союзниць на свої збройні сили. Якщо ж вам до душі детальніші та глибші пояснення – запрошуємо до прочитання цього тексту. Мобілізація змінила вимоги до робітників у традиційно чоловічих сферах. Щоб зрозуміти це, ЕП опустилася в шахту на Дніпропетровщині.

Нагадаємо, що Національний банк України – незалежна інституція, на яку покладено функції забезпечення стабільності грошової одиниці, регулювання банківського та небанківського секторів економіки та проведення курсової політики. Раніше на незалежності НБУ від політичних рішень неодноразово наполягали в МВФ. Хто найбільше постраждає від “карантину на вихідних”, чи планують підприємці дотримуватися нових правил та яку альтернативу вони пропонують владі. Порахувати, скільки держава витрачає на утримання чиновників, складно, адже звітність Держказначейства недоступна для публічного перегляду. За даними проєкту “Ціна держави”, у 2021 році на це витратили близько 100 млрд грн. У державну службу хочуть запровадити сучасні практики управління персоналом, які давно використовує приватний сектор. Ефективність роботи чиновників почнуть вимірювати зрозумілими цілями і, відштовхуючись від їх виконання, планувати бюджети тих чи інших державних органів.

Поточні потреби у фахівцях там закривають “за рахунок власного резерву експертів, які тимчасово не залучені до проєктної роботи”, а от ззовні залучають лише окремих вузькопрофільних фахівців. В ЕРАМ Україна, яка є лідером українського ринку зі штатом у близько 10 тисяч спеціалістів та кількома сотнями закордонних клієнтів, розповіли, що минулого року “скоригували процес найму відповідно до ринкового попиту”. При цьому під скорочення потрапили як досвідчені айтівці, так і ті, хто лише недавно почав працювати в індустрії. У листопаді 2023 у DOU з’ясували, що за рік чверть айтівців звільнили або не продовжили контракт. Ще 16% фахівців пішли з роботи чи проєкту за власною ініціативою, а 8% відправляли “на бенч”, тобто в резерв чи в неоплачувану відпустку. У 2023 році українська ІТ-галузь вперше за роки незалежності стала падати, хоча до війни її називали одним із головних драйверів української економіки.

Актуальні новини економіки на сьогодні представляють репортажі про фінанси та новини бізнесу, модернізацію вітчизняної промисловості. Стрічка економічних новин містить аналітику про економічний стан в Україні та регіонах, розвиток підприємств ВПК, ключові завдання відновлення країни. Матеріали із сайта «Znaj.ua» можуть використовуватися іншими користувачами безкоштовно з обов’язковим активним гіперпосиланням на znaj.ua, розміщеним в першому абзаці матеріалу. Також активне гіперпосилання на сайт znaj.ua необхідне при використанні частини матеріалу. Відповідальність за зміст рекламних матеріалів несе рекламодавець. Думка авторів матеріалів може не збігатися з позицією редакції.

Так, Міністерство соціальної політики може стати Міністерством добробуту та розвитку продуктивних сил. МЗС у новій структурі уряду може перетворитися на Міністерство закордонних справ та євроінтеграції. Це є логічним наслідком високої інфляції та реакцією на червневе підвищення облікової ставкиОблікова ставка – це інструмент, за допомогою якого НБУ впливає на інфляцію. За ставками, близькими для облікової, НБУ здійснює операції з банками.

Опитування аналітичного порталу DOU дають трохи інші цифри, але підтверджують тенденцію до зменшення зарплат та робочих місць в ІТ галузі. Весь час – включно із першим воєнним 2022 – ІТ-галузь лише зростала, а з нею зростали і доходи від неї, переважно експортні. Продовжуючи переглядати Znaj.ua Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності і погоджуєтеся з використанням файлів cookie. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку. Бекграунд.Раніше Mind повідомляв, що НБУ оновив критерії критично важливих фінансових компаній. Регулятор також уточнив особливості валютного нагляду з боку банків за граничними строками розрахунків за експортними операціями.