Крім того, фестиваль Ballet UA став відкритим творчим майданчиком без жанрових обмежень для яскравих, талановитих вітчизняних і зарубіжних артистів та хореографів. 21-23 жовтня 2021 року у Національній опері України відбулося грандіозне свято для шанувальників мистецтва танцю, яке об’єднало на одній сцені артистів з різних країн світу. За життя Петра Чайковського в Києві були поставлені його опери «Опричник» , «Євгеній Онєгін» , «Мазепа» та «Пікова дама» . Безпосередньо за участю авторів відбулися київські прем’єри опер «Алеко» Сергія Рахманінова , «Снігуронька» Миколи Римського-Корсакова . Окрім участі у виставах, хор та симфонічний оркестр театру мають великий концертний репертуар, що охоплює різноманітні стилі та епохи. Серед концертного репертуару хору та симфонічного оркестру театру «Реквієм» В.
- Мета Київської опери – стати у найближчому майбутньому «Українським Бродвеєм», тобто явищем і місцем, де можна побачити все найновіше, найпрогресивніше, найцікавіше, найнеочікуваніше.
- У 1998—2005 головним балетмейстером театру був народний артист СРСР, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Валерій Ковтун (1944—2005).
- Трупа працювала у приміщенні Міського театру, збудованого 1856 року за проєктом архітектора Івана Штрома.
У балетному репертуарі театру понад 30 вистав та концертних програм. Серед артистів балету — народні артисти України Бондур Сергій Олексійович. Під Мінкультом зіграли траурний маршнаYouTubeУ 2017 році Національна опера України стала одним із центром боротьби артистів за трудові права.
Два дебюта на сцената на Софийската опера в „Дама Пика” от Чайковски
Образ, що увібрав в себе невимовну красу і суперечливість жіночої натури. Опера наповнена комізмом та колоритним народним гумором, притаманним українському народу. Музичні твори Вольфганга Амадея Моцарта, Карла Орфа, Антоніо Вівальді можна буде почути в новій музичній інтерпретації.
6 змін у цій версії очікують на перевірку.Стабільну версію було перевірено 27 червня 2022. Музика композиторів ХХ–ХХІ століть з України, Угорщини, Франції та Уельсу у виконанні особливого колективу. Минулого тижня понад 60 представників компаній-членів Opera Europa у тому числі і представники https://gazetapo.lviv.ua/5-najdivnishih-vinahodiv/ від «Дніпро Опера», зустрілися в Польській національній опері у Варшаві на АУДІО-ВІЗУАЛЬНОМУ та ЦИФРОВОМУ ФОРУМІ. Сюжет мюзиклу, де органічно зійшлися любовний серцевий жар, народні веселощі з його піснями та танцями. Містична Україна, без якої неможливо уявити Гоголя.
З історії київських театрів – Національний академічний театр опери та балету України імені Тараса Шевченка.
Моцарта, симфонія № 9 Л.Бетховена, «Стабат Матер» Дж. Б.Перголезі, сценічна кантата «Карміна Бурана» К.Орфа, симфонічні концерти «Музика сім’ї Штраусів» та «Симфонічна феєрія», концерт хору «Хорові арабески». 1 лютого 1985 року театр відкрився оперою «Зима і Весна» фундатора української музики Миколи Лисенка. З 1913 року в театрі працював відомий диригент Михайло Багриновський. Натомість переважали і надалі російські – зокрема, опери П.Чайковського «Опричник» , «Євгеній Онєгін» , «Мазепа» та «Пікова дама» .
Прем’єра “Тіні забутих предків”
1946 рікПочинаючи з кінця 1950-х років, за свідченням Івана Гамкала, театр переживав поступове «падіння творчої дисципліни і художнього рівня спектаклів», причиною чому була некомпетентність у питаннях культури його керівництва. Так, наприкінці 1950-х років київський театр змушені були покинути Борис Гмиря та Веніамін Тольба, а на початку 1970-х років — Степан Турчак і Костянтин Симеонов. Незважаючи на це театр мав окремі успішні постановки, зокрема серед визначних здобутків слід виділити постановку «Катерини Ізмайлової» Дмитра Шостаковича, що була нагороджена Державною премією ім. Шевченка — театр опери й балету у Києві, заснований 1867 року. До кола сучасних українських композиторів, чиї твори включались до репертуару театру, входять Мирослав Скорик (опера «Мойсей», балет «Каприси»), Євген Станкович (балети «Ніч перед Різдвом», «Володар Борисфену»), М. Станом на 2019 рік в репертуарі НОУ нараховалося 26 опер, з яких лише 2 — українських авторів, сучасні опери в репертуарі відсутні та 41 балет, в т.