Останнім часом активно відроджуються культурні цінності нашого народу, які донедавна були забуті та викоріненні зі свідомості українців. Одним із таких культурних надбань є народна гра, яка відображає характер, темперамент, почуття, побут, звичаї українців. Народні рухливі ігри – неоціненний виховний скарб, який залишили нам наші прадіди. У результаті життя й побуту мільйонів людей протягом віків в Україні сформувалися самобутні народні ігри, які шліфувались і перевірялись досвідом людей багатьох поколінь.
Часто ці дії носять гумористичне забарвлення. Мотив працелюбства – це те, що надає найвищої морально-етичної цінності дитячому фольклору. Дуже популярними серед дітей є пісеньки-ігри про тваринний світ. Тематика цих пісень і коло персонажів дуже широкі й різноманітні. Це кізонька і цапок, горобчик з дружиною, півник, лелека, жабка, котик і багато інших створінь. Здебільшого вони живуть, діють і мислять, як люди.
Музика, рух – це засоби, які благотворно діють на здоров’я дитини. Музично-ритмічні рухи виконують релаксаційну функцію, допомагають домогтися емоційної розрядки, зняти розумове перевантаження і стомлення. Ритм, який музика диктує головному мозку, знімає нервову напругу. Рух і танець допомагають дитині подружитися з іншими дітьми, дають певний психотерапевтичний ефект. Не хвилюйтеся, якщо дитина довго не починає співати.
В нашому закладі з дітками працюють музичні керівники:
Після того як коло замкнулося («зібрали намисто»), м’яч передають у зворотному порядку, діти по черзі замовкають. Педагог по черзі включає запис звучання різних інструментів, а дитині необхідно відгадати, на якому музичному інструменті грає музикант. Педагог показує дітям один із кругів . Відповідно до малюнка діти повинні поплескати , проспівати чи протупати відповідний ритм . Наприклад , якщо на малюнку три рівних частини , треба зробити три рівні за довжиною оплески .
Тому система освіти загалом і процес фізичного виховання зокрема мусять бути саме національними. Отримуйте радість від ігрової взаємодії з дітьми. Гра дарує дітям стан щастя, який допомагає їм засвоїти будь-який матеріал легко й непомітно.
Це – невичерпне джерело вражень, думок, емоцій, запитань, дій, способів розв’язання різних проблем. Завдяки музичній грі педагог отримує необмежені можливості у створенні умов для прояву творчих сил дитини, а тому музична гра ніколи не перетвориться на іграшку з вичерпаним потенціалом. Під час музичної гри формується художня культура дітей, їхня здатність оцінювати явища дійсності, виробляється естетичний смак, збагачується світовідчуття. Як слова і музика в пісні, так мовлення і музика на занятті дуже тісно пов’язані.
За хортів будуть усі, крім бобра та мисливця. При цьому махають хустинкою перед очима. Якщо не кліпне, то й не боїться, а кліпне — боїться. 2 – три кружечки , які розташовані вниз по косій . Реєструючись, ви погоджуєтеся з угодою користувача та політикою конфіденційності.
Сценарій родинного свята Щаслива родина – щаслива дитина (Старший вік)
Хто спіймає «вовка», той стає на його місце, і гра продовжується. Вихователь бере коробку, перев‘язану стрічкою, дістає кицю і співає пісню «Сіра киця.» В. Потім каже, що в коробці лежать ще музичні https://thegoneapp.com/creativity-in-your-own-hands-designing-your-own-game/ іграшки, які киця дасть дітям, якщо вони впізнають їх по звуку. Спочатку, обрану музичну п’єсу треба дати дитині «програти». Хай він підіграє у такт мелодії на любому імпровізованому інструменті.
Балушок відзначає, що вони починалися ритуальним відокремленням хлопців від громади і відправкою їх в особливий табір, розташований у лісі. Це місце прирівнювалося до потойбічного світу. Пройшовши в «потойбічному світі» різноманітні випробування, вони «відроджувалися» як люди, але вже в новій якості – не як діти, а як дорослі.